• Call : (0040) 723 640 107
24feb.
2017
0

Învăţăm obiceiuri sănătoase!

Copiii sunt cel mai de preţ bun al nostru ca societate.

Ca părinţi şi pedagogi, nevoile lor sunt primordiale în tot ceea ce întreprindem.  De aceea încercăm să le oferim totul la superlativ deşi uneori simţim că nu e de ajuns. În alimentaţie, ca şi în educaţie, bazele se pun devreme.

Copilăria e momentul modelarii şi educării de orice natură.

Meniul grădiniţei noastre vine în întâmpinarea părinţilor care îşi doresc pentru copiii lor o alimentaţie sănătoasă, diversă, care să placă micilor gurmanzi permiţându-le totodată sa se dezvolte sănătos şi armonios.

Varietatea de fructe şi legume crude ce li se oferă îi ajută să descopere gustul nealterat al naturii. O selecţie de seminţe, fructe uscate recomandată de nutriţionist înlocuieşte cu succes nevoia de snack-uri şi bombonele.

Ştim cu certitudine că pentru a reuşi trebuie să dăm dovadă de implicare susţinută, perseverentă, ingeniozitate şi creativitate , lucruri care caracterizează echipa noastră.